تعمیر چیلر اسلامشهر

شاید بارها این را شنیده باشید که چیلرها یا کولرگازی‌ ها نیازمند سرویس‌ های دوره‌ ای هستند. حتی برخی اوقات مشکلاتی برای دستگاه پیش می‌ آید که نیازمند تعمیرکار می‌ شویم. تعمیر چیلر اسلامشهر یکی از گزینه‌ هایی است که کاربران زیادی در مورد آن جستجو کرده‌ اند. اما بد نیست که در مورد مشکلاتی که برای این دستگاه‌ ها به وجود می‌ آید و یا این که چه زمانی نیاز به تعمیر دارند، بیشتر آشنا شوید.

تعمیر چیلر جذبی

در این مطلب از کهربا تهویه قرار است با هم در مورد نگهداری درست چیلر و همچنین نیازهای تعمیراتی این دستگاه بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با خدمات کهربا تهویه

انواع چیلرها

پیش از این که در مورد تعمیر چیلر صحبت کنیم، شاید بد نباشد شما را با انواع مختلف چیلر آشنا کنیم. به طور کلی چیلرهای موجود در بازار به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند.

  1. چیلرهای تراکمی
  2. چیلرهای جذبی

اما در سراسر دنیا چیلرهای جذبی را در 3 نوع مختلف تولید می‌ کنند: نوع اول چیلر شعله مستقیم، نوع چیلر بخار و نوع سوم چیلر آب داغ است.

اما یک دسته بندی دیگر نیز برای چیلرها در نظر گرفته می‌ شود این دسته بندی عمومی‌ تر بوده و شامل چیلرهای جذبی از نوع آب و آمونیاک و چیلرهای جذبی لیتیوم بروماید و آب است.

بدون شک نگهداری و تعمیر چیلر جذبی با چیلر تراکمی متفاوت است. این که نوع چیلر خود را تشخیص دهید، نقش زیادی در پیدا کردن مشکل داشته و به شما کمک می‌ کند، در صورت بروز هر عیب و ایرادی فورا متوجه شده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

چه کسانی می‌ توانند کار تعمیر چیلر انجام دهند؟

برای تعمیر چیلرها معمولا از مهندسان اجرایی و تکنیسین‌ های باتجربه کمک می‌ گیرند. بنابراین نمی‌ توان انتظار داشت که یک تعمیرکار ساده یا کسی که تجربه کافی در تعمیر چیلرها ندارد، بتواند آن را تعمیر کند.

تعمیر چیلر جذبی

به خصوص که اشکال برخی از چیلرها بسیار تخصصی بوده و تنها کسانی که تجربه کافی در این زمینه دارند، می‌ توانند به خوبی از پس تعمیر آن بر بیایند.

برای تعمیر چیلر در تهران، اسلامشهر و یا هر شهر دیگری که هستید، حتما سعی کنید از افراد متخصص کمک بگیرد. تا هم مشکل دستگاه در اولین اقدام کامل رفع شود و هم این که برای دفعات بعدی، تنها نیازمند سرویس‌ های دوره‌ ای باشید؛ نه رفع مشکلاتی که به درستی حل نشده اند.

یک مرکز تعمیر چیلر تخصصی باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

هر نوع صدا یا بوی اضافی از دستگاه چیلر نشان دهنده ایجاد یک مشکل در عملکرد آن است. بنابراین اگر می‌ خواهید به تعمیرکار چیلر مراجعه کنید، حتما در نظر داشته باشید که مرکزی که به آن مراجعه می‌ کنید، بهتر است ویژگی‌ های زیر را داشته باشد.

  • تخصص و تجربه کافی در زمینه تعمیر انواع مختلف چیلر داشته باشد.
  • تعمیرکار برندهای مختلف چیلر را شناخته و با مشکلات رایج آنها آشنا باشد.
  • مرکز یا شرکت ارائه کننده خدمات تعمیر چیلر باید در کار خود خبره بوده و سابقه کار در زمینه تعمیر هم چیلرهای ترکیبی و هم چیلرهای جذبی داشته باشد.
  • مرکز باید برای وقت شما اهمیت قائل بوده و این را در نظر داشته باشد که باید سر وقت به محل مراجعه کرده و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن چیلر شما را تعمیر کند.
  • سرویس دهی کامل بوده و تمامی عیوب دستگاه به طور کامل رفع شوند.
  • هزینه‌ هایی که برای تعمیر چیلر دریافت می‌ کنند، منطقی و منصفانه باشد.
  • اگر نیاز به تعویض یک قطعه بود، از قطعات اورجینال یا شرکتی باکیفیت استفاده کنند.

 

تعمیر چیلر در تهران

 

برای جلوگیری از خراب شدن چیلرها باید چکار کنیم؟

بدون شک اگر علاج واقعه را قبل از وقوع کنیم، بهترین کار خواهد بود. بنابراین بهترین کار برای جلوگیری از سر و کار داشتن با تعمیرهای پر هزینه و زمانبر، سرویس‌ های دوره‌ ای است. با همین کار ساده، می‌ توانید از خراب شدن دستگاه جلوگیری کنید.

مراکز حرفه‌ ای در زمینه تعمیر چیلر اسلامشهر یا هر منطقه دیگر، به خوبی با سرویس‌ های دوره‌ ای آشنا بوده و انواع خدمات سرویس را ارائه می‌ کنند.

برای مثال توضیح دادیم که چیلرهای جذبی دارای انواع مختلفی هستند. یکی از آنها با ماده لیتیوم بروماید و آب کار می‌ کند. در سرویس‌ های دوره‌ ای از کم شدن ماده جلوگیری کرده و میزان مایع را در حد مطلوب و مورد نیاز دستگاه نگه می‌ دارند.

تماس با کهربا تهویه

سخن آخر

بدون شک چیلرها، هوا سازها و خنک‌ کننده های دیگری که در محیط‌ های مسکونی، تجاری یا اداری وجود دارند، به مراقبت نیاز پیدا می‌ کنند. تعمیر و نگهداری از آنها نیازمند تخصص بوده و اگر افراد غیر متخصص این کار را انجام دهند، ممکن است سبب ایجاد آسیب شوند.

 تعمیر چیلر در اسلامشهر و حتی سرویس‌ های دوره‌ ای نیازمند کمک افراد متخصص است. ما در این مطلب به مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید و نیازمند تعمیر است هم اشاره کرده‌ ایم. بنابراین می‌ توانید به کمک کهربا تهویه به سادگی در اسلامشهر و یا هر منطقه دیگری که هستید، چیلر خود را تعمیر کنید. بهتر است از دستکاری دستگاه بدون تخصص کافی خودداری کنید. این کار می‌ تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما یا دستگاه داشته باشد.

سوالات متداول

آیا خودمان هم می‌ توانیم در خانه کار تعمیر چیلر را انجام دهیم؟

انجام کارهای تعمیراتی، بخصوص دستگاه‌ های پیچیده‌ ای مانند چیلرها نیازمند تخصص و دانش است. ممکن است دستکاری دستگاه چیلر بدون دانش و تخصص شما را دچار برق گرفتگی کند و یا باعث خرابی دستگاه شود.

تعمیر چیلر جذبی چقدر هزینه دارد؟

چیلرهای جذبی مقاوم بوده و اغلب کمتر نیاز به تعمیر دارند. اما بسته به نوع مشکلی که پیش می‌ آید و بخشی که دچار عیب شده، هزینه نهایی تعمیر متفاوت خواهد بود.

چیلرهای مختلف به تعمیرکار متفاوتی نیاز دارند؟

برخی از شرکت‌ های خبره در زمینه تعمیر چیلر، به طور تخصصی بر روی یک نوع خاص چیلر کار می‌ کنند. برخی دیگر از موسسه‌ های تعمیراتی دارای متخصصان مختلف بوده و در تعمیر انواع مختلف چیلر تخصص دارند.

شایع‌ ترین مواردی که به تعمیر چیلر نیاز دارند کدام‌ اند؟

در صورتی که مواردی مانند یخ زدن کمپرسور، استارت نخوردن کمپرسور و یا اتصالی در برق ساختمان مشاهده کردید، چیلر را سریعا خاموش کرده و به تعمیرکار مربوطه زنگ بزنید.

سرویس‌ های دوره‌ ای به بهبود عملکرد چیلر کمک می‌ کند؟

هدف از سرویس‌ های دوره‌ ای توجه به اشکالاتی است که در آینده به وجود می‌ آیند. همچنین در این سرویس‌ های دوره‌ ای است که اگر بخشی معیوب باشد تعمیر یا تعویض می‌ شود.