متخصص تعمیر کولرگازی کهربا تهویه

تعمیر کولر گازی در شهریار

اگر با کولر گازی خود دچار مشکل شده اید و ساکن شهریار هستید، برای شما بهترین پیشنهاد را داریم. برای تعمیر کولر گازی در شهریار می توانید از سایت کهربا تهویه کمک بگیرید. این وسیله پرکاربرد در تابستان های گرم واقعا جز لاینفک زندگی محسوب می شود و در صورت خرابی باید هرچه سریع تر فکری به حال تعمیرش کنید. اگر ساکن شهریار هستید و نیاز به تعمیر کولر گازی دارید، نگران نباشید، تکنسین های سایت کهربا تهویه آماده خدمت به شما هستند. در این متن ما به چند سوال رایج در مورد خرابی کولرهای گازی پاسخ خواهیم داد.

مشکلات رایج کولرهای گازی

کولرهای گازی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. اغلب تعمیرکاران حرفه ای با این مشکلات به خوبی آشنا هستند و می توانند به خوبی آن ها را برطرف کنند.

علت سر و صدای کولر گازی چیست؟

همان طور که می دانید، کولرهای گازی از دو بخش پنل داخلی و خارجی تشکیل شده اند. صدای پنل داخلی بیشتر به دلیل فن است. فن دستگاه ممکن است به دلیل کار زیاد قدری جا به جا شود. در این مورد بهتر است به تراز نبودن کولر گازی، تمیز نبودن، لق شدن پیچ و مهره ها، قاب جلو کولر و مواردی از این قبیل توجه کنید. بعضی از مشکلات مانند انحراف تیغه های کولر را بهتر است به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

چرا حالت چرخشی کولرگازی کار نمی کند؟

یادتان باشد که موتور قسمت Swing یا چرخشی مجزا است. اگر این قطعه مشکلی دارد نگاهی به برد مدار الکتریکی یا موتور حرکت دهنده بخش چرخشی بیاندازید. سرویس کاران ماهر کهربا تهویه می توانند به راحتی این مشکل را برطرف کنند.

چرا اسپیلت روشن نمی شود؟

اگر اسپیلت شما روشن نمی شود، به احتمال زیاد برد مدار الکتریکی خراب شده است. اگر دستگاه را زیاد روشن و خاموش کنید و یا شی فیزیکی که به بورد برخورد کرده باشد، ممکن است به آن آسیب برسد. اگر تعمیرکار بعد از بررسی برد به این نتیجه برسد که این قطعه سالم است حتما به سراغ مدار، خازن یا IC خواهد رفت. تعویض این قطعات بعضا تنها راه حل است. معمولا تعویض برد به نوع اسپیلت و تکنولوژی آن بستگی دارد اگر برای تعمیر کولر گازی در شهریار نیاز به تعویض برد دارید، بهتر است با تکنسین های کهربا تهویه تماس بگیرید.

چرا کولر گازی برفک زده است؟

شاید تعجب کنید وقتی با صحنه برف در بین پره های کولر گازی مواجه می شوید. علت این امر آن است که گاز مبرد به اندازه کافی خنک نیست. دمای سیم پیچ داخلی کاهش یافته و رطوبت اتاق در هنگام برخورد به آن یخ می زند. سرویس کار می تواند گاز مبرد را تنظیم و از یخ زدگی جلوگیری کند.

علت نشتی و چکیدن آب از کولر گازی چیست؟

اگر کولر گازی شما نشتی دارد مبرد شیمیایی دستگاه دچار مشکل شده است. این مبرد گازی است که باعث خنکی هوا می شود. گاز مبرد با فشار زیادی در لوله های مسی در جریان است. با توجه به فشار گاز ممکن است این لوله خورده یا سست شود. در نتیجه در اثر برخورد هوا با گاز رطوبت هوا از لوله ها چکه خواهد کرد. البته خرابی پمپ تخلیه، مشکل فیلتر و یا بسته شدن راه تخلیه نیز می تواند علت این امر باشد.

علت خاموشی کمپرسور کولر گازی چیست؟

بیشتر کاربران با مشکل خاموش و روشن شدن پیاپی کولر گازی مواجه شده اند. این امر به دلیل بسته شدن مسیر هوای ورودی و خروجی به سیستم است که نشانگر آلوده بودن فیلتر هوا است. اگر گرد و خاک بر روی فیلتر بنشیند به مرور زمان بر دستگاه فشار آورده و باعث خاموش و روشن شدن آن می شود. برای رفع این مشکل تنها کافی است که فیلتر را خارج کرده و بشویید. اگر این کار برایتان مشکل است و توانایی کافی برای انجام آن را ندارید، کافی است تا با تکنسین های حرفه ای کهربا تهویه تماس بگیرید.

علت بوی بد کولر گازی چیست؟

بهتر است هر از چند گاهی کولرگازی خود را سرویس کنید؛ چرا که درست کار نکردن سیستم تخلیه رطوبت به دلیل کثیفی و گرد و خاک منجر می شود که آب بوی بد گرفته و در هنگام روشن کردن کولر این بو همه محیط را فرا بگیرد. بنابر این مسیر خروجی کولر گازی را تمیز کنید. برای این کار شوینده ای به نام محلول 3 درصد پراکسید هیدروژن وجود دارد که می تواند آن را به پنل کولر اسپری کنید. این محلول کپک ها و قارچ ها را نیز از بین می برد. در صورتی که مشکلتان حل نشد اگر ساکن شهریار هستید،، پیشنهاد می کنیم برای تعمیر کولر گازی در شهریار به تکنسین های کهربا تهویه مراجعه نمایید.
سرویس کردن سالیانه کولر گازی قبل از روشن کردن آن کمک می کند تا با مشکلات رایج کمتر مواجه شوید. این سرویس کردن دلیل بر خرابی یا حتی بودن تعویض قطعه نیست بلکه تنها شامل تمیز کردن فیلتر، جا انداختن فن، باز کردن مسیر تخلیه آب، رسیدگی به بوی بد یا آبریزی کولر گازی می شود. اگر هر سال قبل از اینکه برای اولین بار بخواهید کولر را روشن کنید آن را سرویس کنید، هزینه خرابی های احتمالی را نخواهید داشت. با این حال اگر به تعمیر کولر گازی در شهریار نیاز داشتید، کهربا تهویه را به یاد داشته باشید. متخصصین ماهر و کارآزموده کهربا تهویه با سالها تجربه درخشان در زمینه تعمیرات کولر گازی و سایر وسایل برقی خانگی در خدمت شما خواهند بود.