سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی به مجموعه خدماتی گفته می‌ شود که بعد از نصب کولرهای گازی و در فاصله‌ های زمانی مشخصی انجام می‌ شود. هدف از انجام این فعالیت‌ ها، بررسی سلامت قسمت‌ های مختلف کولر گازی می‌ باشد. انجام این کار به صورت منظم باعث بهبود کارکرد و عمر طولانی‌تر کولر شما خواهد شد. سرویس کولر گازی در تمامی دنیا اهمیت بسیار زیادی دارد، اما متاسفانه در ایران به این موضوع درست توجه نمی شود. سرویس دهی درست و به موقع کولر گازی باعث می‌ شود که بتوانید مشکلات جزئی به وجود آمده برای کولر را قبل از خراب شدن بیشتر قسمت‌ های مختلف تشخیص دهید و اقدامات لازم برای حل مشکلات مربوط به این محصولات را انجام دهید.

منظور از سرویس کولر گازی چیست؟
سرویس کولر گازی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که توسط افراد متخصص و در بازه‌ های زمانی مشخص انجام می‌ شود. این سرویس دهی‌ که باید به طور منظم (به عنوان مثال هر 6 ماه 1 بار) انجام شود، کمک می کند تا عمر کولر و کیفیت کاری آن افزایش یابد. از طرفی موضوع بهینه سازی مصرف انرژی همواره در زمان سرویس دهی مدنظر کارشناسان و متخصصین قرار می گیرد. این باعث می‌شود که کولر گازی شما تا مدت‌ ها بعد از خرید و البته با سرویس دهی به موقع و درست، بتواند ثبات مصرف انرژی خود را حفظ کند. بررسی قطعات مختلف، تمیز کردن قسمت‌ ها و گشتن به دنبال قسمت‌ های معیوب به عنوان اهداف اصلی سرویس کولر گازی هستند. البته نباید این موضوع را فراموش کنید که در صورت بروز هرگونه اشکال در عملکرد کولر گازی باید با افراد متخصص در این زمینه تماس بگیرید و در زمینه سرویس دهی از آنها کمک بخواهید. از سوی دیگر مراحل مختلف نصب و تعمیر کولر گازی نیز زیر مجموعه سرویس دهی‌های مربوط به این محصولات شناخته میشود.

 

نصب و تعمیر کولرگازی

 

مشکلات رایج کولر گازی
شناخت مشکلات رایج کولر گازی کمک می کند تا در صورت بروز هر مشکلی یا دیدن نشانه‌ های آن به یک فرد متخصص مراجعه کنید و از او کمک بخواهید. رسیدگی به موقع به مشکلات کوچک بوجود آمده در کولرهای گازی باعث می شود که این مشکلات تشدید نشوند و به این صورت بتوانید مانع خراب شدن کولر گازی شوید. مشکلات رایج کولر گازی عبارتند از:
● بعد از فشار دادن دکمه روی ریموت کولر گازی راه اندازی نمی شود.
● بعد از استفاده طولانی مدت پنل داخل کولر یخ می‌زند.
● بعد از روشن کردن کولر گازی با خطا روبرو می‌شوید و چراغ‌های روی پنل قرمز می‌شوند.
● ریموت کار نمی کند.
سر و صدایی که کولر تولید میکند نسبت به روزهای اول بیشتر شده و باعث آزار شما می‌شود.
● قدرت خنک کنندگی کولر به شدت پایین آمده است.
● در زمان کار دستگاه و کمپرسور، کولر به جای هوای خنک هوای گرم را وارد فضای می‌کند.
● با اینکه دستگاه روشن شده، کمپرسور خاموش است.
● کولر گازی ناگهان در زمان کار کردن خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

دلیل شستشو در زمان سرویس کولر گازی
ممکن است بسیاری تصور کنند که شستشو در زمان سرویس کولر گازی یک مرحله اضافه است که کارایی چندانی ندارد؛ اما بهتر است این تصور اشتباه را کنار بگذارید. چرا که شستشوی کولر گازی باعث افزایش عمر و کاهش مصرف این محصولات می شود. زمانی که کولرهای گازی در حال کار کردن هستند، هوای گرم را وارد خود می‌ کنند و بعد گذراندن آن از فیلترهای مختلف، هوایی خنک و تمیز را وارد فضا می‌ کنند. همین باعث می شود در زمانی که هوای بیرون دارای گرد و غبار یا آلودگی‌ های مختلف است، این آلودگی‌ به سیستم کولر گازی وارد شود که کم کم باعث پر شدن فیلترها خواهند شد. این موضوع اول از همه باعث می شود که هوای خروجی کولر گازی پاک نباشد و به مرور زمان در شما بیماری‌های تنفسی مختلف یا حساسیت بوجود بیاورد. از طرفی گرفتگی فیلترها باعث میشود کولر شما برای کار کردن نیاز به مصرف انرژی بیشتر داشته باشد و همزمان فشار زیادی به دستگاه وارد کند که باعث کاهش عمر مفید قسمت‌های مختلف آن خواهد شد. راه حل جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، شستشوی فیلترها در زمان سرویس کولر گازی است. در صورتی که در محیط آلوده‌ای زندگی میکنید فیلترها و سایر قسمت‌های کولر گازی بیشتر در معرض خراب شدن هستند و پیشنهاد می‌شود که سرویس دهی در فواصل زمانی کوتاه تری انجام دهید. در ضمن نباید از این موضوع غافل شوید که تمیز بودن فیلترها به معنی باز بودن مجرای عبور هواست و زمانی که این قسمت‌ها درست باشند، عملکرد کولر به طور کلی بهبود خواهد یافت.

سرویس کولر گازی برندهای مختلف
این روزها کولر گازی‌ های تولید شده توسط برندهای مختلف توانسته‌ اند اعتماد دسته خاصی از مشتریان را به خود جلب کنند. در ادامه این قسمت ما در خصوص سرویس کولرگازی‌ های برندهای مختلف بیشتر صحبت خواهیم کرد:
● کولرهای گازی مدیا و توشیبا
مراکز پخش محصولات برند مدیا بیشتر در شهر تهران قرار دارند و به همین دلیل در این شهر موارد استفاده بیشتری از این محصولات را می‌ بینیم. از سوی دیگر ممکن است در شهرهای دیگر ارائه دهندگان خدمات مختلف برای این برند فعالیت کمتری داشته باشند و پیدا کردن افراد ارائه دهنده خدمات مختلف برای این برندها کمی چالش برانگیز باشد. همچنین برند ژاپنی توشیبا نیز از نظر کیفیتی با محصولات مدیا هم تراز برآورد شده است، نیز در ایران طرفداران زیادی دارد. شرکت‌ها و متخصصن زیادی در سراسر ایران ارائه دهنده خدمات سرویس کولر گازی تولید تحت این برند هستند.
● کولرهای گازی اجنرال و جنرال
این دو برند که نام‌ های مشابهی دارند به عنوان یکی از پرفروش‌ترین برندها شناخته می‌ شوند. سرویس دهی این محصولات بهتر است که به افراد متخصص سپرده شود تا به این صورت با اطمینان بیشتری بتوانید از آنها استفاده کنید. در ضمن اگر شما تجربه کمی در خصوص سرویس دهی یکی از این برندها دارید، بهتر است به این فکر نکنید که می توانید سرویس کولر گازی تولید شده تحت برند دیگر را انجام دهید. چرا که این محصولات دارای تفاوت‌ های زیادی در ساختار و امکانات هستند و تلاش شما ممکن است به بخش‌ های مهم کولر گازی آسیب بزند.
● کولر گازی ال جی
برند ال جی نیز جزء برندهای پرطرفدار در این است که در سال های اخیر توانسته اعتماد درصد زیادی از مشتریان را به خود جلب کند. استفاده از گسترده از محصولات این برند در سراسر ایران باعث شده بتوانید هر کجا که هستید به راحتی ارائه دهندگان خدمات سرویس کولر گازی ال جی را پیدا کنید. از سوی دیگر شرکت گلدیران که ارائه دهنده خدمات پس از فروش شرکت ال جی است، نیز می‌تواند به صورت تخصصی در این زمینه به شما کمک کند.
● کولر گازی سامسونگ
کولر گازی‌ های تولید شده تحت برند سامسونگ در ایران محبوبیت بالایی دارند. تکنولوژی ساخت بالای این محصولات باعث شده که بسیاری از سرویس دهندگان به صورت دقیق نتواند مراحل مربوط سرویس کولر گازی را روی این محصولات انجام دهند. برای سرویس این محصولات بهتر است سراغ متخصصانی بروید که اطلاعات به روز در زمینه کاری خود دارند.

شرکت کهربا تهویه به عنوان یکی از ارائه دهندگان برتر خدمات مربوط به سرویس کولر گازی در ایران آماده خدمت رسانی به شماست. یکی از مزایای اصلی این شرکت ارائه برنامه آموزشی به روز برای محصولات جدید موجود در بازار است. این موضوع باعث شده که متخصصین ما نسبت به ساختار کولرهای گازی مدرن که وارد بازار شده‌اند، آگاهی کامل داشته باشند و بتوانند خدمات خوب و با کیفیتی را در این زمینه ارائه دهند. در ضمن داشتن آگاهی و تجربه کافی در زمینه تعمیر و سرویس کولرگازی برندهای مختلف امکان استفاده از خدماتی مناسب را برای شما فراهم می کند.