تعمیر پکیج دهکده المپیک

تعمیر پکیج

استفاده از پکیج به عنوان وسیله گرمایشی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته است. امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید این محصولات می‌‌ کنند و آنها را با قدرت، ویژگی‌ ها و مزایای مختلف در اختیار شما قرار می‌‌ دهند. البته باید در نظر داشته باشید که پکیج در طول زمان کاری خود به دلایل مختلف می‌‌ تواند دچار اختلال شود. از همین رو تعمیر پکیج و سرویس دهی این محصولات برای استفاده کنندگان اهمیت بسیاری دارد. البته در نظر داشته باشید که روند تعمیرات پکیج با توجه به برند آن می‌‌ تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال تعمیر پکیج ایران رادیاتور تفاوت هایی با سایر پکیج‌ های برندهای دیگر دارد. در ادامه این مطلب متخصصان ما در کهربا تهویه، مرکز تعمیر پکیج غرب تهران، اطلاعات و تجربیات خود را با ما در میان می‌‌ گذارند.

آشنایی با پکیج

بهتر است قبل از این که سراغ بررسی سرویس دهی و تعمیر پکیج برویم، بیشتر با این محصولات آشنا شویم. پکیج‌ ها در سال های اخیر توانستند مزایای زیادی نسبت به سایر تجهیزات گرمایشی از خود نشان دهند؛ به عنوان مثال هزینه نگهداری، تعمیر و عیب یابی این محصولات بسیار پایین‌ تر از سایر نمونه‌ های مشابه موجود در بازار است. این دستگاه در اصل یک جانشین برای موتورخانه شوفاژ بوده و می‌‌ تواند آب گرم مورد نیاز مکان مورد نظر را نیز تامین کند. پکیج‌ ها در ساختمان‌ های مسکونی، اداری، سایت‌ های صنعتی و… قابل استفاده هستند و گزینه خوبی برای تامین گرمای مورد نیاز ما به شمار می‌‌ روند. افزایش میزان استفاده از این محصولات باعث شده تا بازار ارائه خدمات پس از فروش مانند تعمیرات، سرویس دهی و… نیز داغ باشد. اما در نظر داشته باشید قبل از این که بخواهیم سراغ مقوله تعمیر پکیج برویم بهتر است با اجزاء و بخش‌ های مختلف پکیج آشنا شویم.

معرفی قطعات مختلف پکیج

یکی از موارد مهمی که قبل از اقدام به تعمیر پکیج باید با آن آشنایی درستی داشته باشید، شناخت بخش‌ های مختلف پکیج و وظایف آن است. البته نباید فراموش کرد که برای شناخت تمامی قسمت‌ های پکیج زمان زیادی لازم است و ما صرفا بخش‌ های اصلی این محصولات را خدمت شما معرفی می‌‌ کنیم.

شیرها

شیرها در پکیج وظیفه کنترل جریان آب درون پکیج را دارند و در بخش‌ های مختلف از آنها استفاده می‌‌ شود. در این میان شیر سه راهه که با نام شیر سه طرفه شناخته می‌‌ شود؛ کنترل کننده جریان آب از مدار گرمایش به بخش مصرف آب مانند رادیاتورها است. شیر پرکن وظیفه تامین آب سرد، شیر تخلیه وظیفه بیرون تخلیه آب از مدار گرمایش و شیر اطمینان نیز وظیفه کنترل حرارت و فشار را برعهده دارند. در این میان شیر هواگیری نیز هواگیری را به صورت اتوماتیک انجام می‌ دهد.

ترمیستور

ترمیستور مقاومت وابسته به حرارت است که با افزایش دما شاهد افزایش مقاومت آن خواهیم بود.

وریستور

این قطعه وظیفه محافظت از بخش‌ های مختلف در برابر نوسانات برق و ولتاژ را بر عهده دارد.

برد پکیج

برد تمامی ورودی و خروجی‌ها را کنترل می‌‌ کند و به عبارتی مرکز پردازشگر و کنترلگر پکیج می‌‌ باشد.

سنسورها

سنسور دود باعث افزایش ایمنی پکیج خواهد شد و در صورتی که سیستم تهویه دچار مشکل شد عمل می‌‌ کند. سنسور حرارتی نیز با بررسی میزان حرارت و عملکرد فین‌ های مبدل، حرارت تولید شده توسط قسمت‌ های مختلف را کنترل می‌‌ کنند.

منبع انبساط

منبع انبساط دارای دو قسمت هوا یا ازت و جریان آب می‌‌ باشد که در مدار گرمایش قرار گرفته است.

پمپ سیرکولاسیون

وظیفه پمپ سیرکولاسیون این است که اگر شاهد افت فشار در پکیج بودیم، این پمپ‌ ها استفاده از یک خازن، افت فشار به وجود آمده را برای ما جبران کنند.

عیب یابی پکیج

یکی از اساسی‌ ترین مراحل مربوط به تعمیر پکیج، عیب یابی این محصولات است. برای عیب یابی پکیج باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داده تا مشکل به وجود آمده را پیدا کرده و سپس اقدامات لازم برای برطرف سازی آن را انجام دهید. البته افرادی که در زمینه تعمیر پکیج فعالیت دارند، باید در نظر داشته باشند که روند عیب یابی برند‌های مختلف می‌‌ تواند با هم متفاوت باشد. از همین رو به عنوان مثال تعمیر پکیج ایران رادیاتور دارای روند متفاوتی نسبت به تعمیر پکیج جنرال است. اهمیت بالای مرحله عیب یابی باعث شده تا مراکز تعمیراتی مختلف دوره‌ های آموزشی متفاوتی برای تعمیرکاران خود اجرا کنند. در صورتی که یک فرد متخصص نتواند مراحل عیب یابی را به درستی طی کند، قطعاً باعث آسیب رسیدن به بخش‌ های دیگر و بروز نتایج نامناسب از تعمیر پکیج خواهد شد. در بخش قبلی عیوب احتمالی و مشکلات رایج انواع پکیج را با هم مورد بررسی دقیق‌ تری قرار می‌‌ دهیم.

مشکلات رایج پکیج

به عقیده متخصصین کهربا تهویه که در زمینه تعمیر پکیج غرب تهران و سایر بخش‌ های پایتخت فعالیت دارند، دانستن مشکلات رایج پکیج به استفاده‌کنندگان اجازه می‌‌ دهد تا نتیجه بهتری از روند تعمیر پکیج بگیرند. به عنوان مثال برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، زمانی که با مشکلات رایج گوناگون این محصولات آشنا باشید، می‌ توانید مشکل به وجود آمده را برای متخصصین یا تعمیرکاران بهتر شرح دهید. در بخش بعدی ما مشکلات رایج به همراه اقداماتی که در زمان بروز آنها باید انجام دهید را به صورت مختصر برای شما شرح می‌‌ دهیم.

بعد از خراب شدن پکیج چه باید کرد؟

بسته به مشکلی که به وجود آمده روند تعمیر پکیج و انجام اقدامات لازم برای برطرف سازی آن می‌‌ تواند متفاوت باشد. از همین رو نکات زیر می‌‌ توانند برای تصمیم گیری بهتر در این زمینه به شما کمک کند.

 • در صورت وجود اختلال در روند گرمایش پکیج، قبل از همه چیز نشتی جریان گاز و آب را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که پکیج گرمایش لازم را تولید نمی کند، می‌‌ توانید شیر کنترل را مجدداً چک کنید تا در صورتی که بسته است، آن را باز نمایید.
 • اگر سیستم تهویه پکیج شما دچار مشکل شد، باید وضعیت پرشر سوئیچ این سیستم را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر شاهد بروز هر گونه مشکلی در سیستم احتراق پکیج شدید، باید وضعیت حسگر شعله را چک کنید.
 • در صورتی که شاهد عدم عملکرد پکیج و روشن نشدن آن بودید، اتصال برق، صفحه نمایش، وضعیت چراغ‌ ها و دکمه‌ های روی برد را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که روند گرمایش پکیج و قطع کن اتوماتیک آن دچار اختلال شده باید وضعیت ترموستات را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر فشار کاری سیستم پکیج بیش از حد شد، وضعیت شیر تخلیه باید بررسی گردد.
 • در شرایطی که شاهد یخ‌ زدگی در بخش‌ های مختلف پکیج هستید، باید سنسور گرمایشی NTC را چک کنید.
 • اگر فشار آب کاهش پیدا کرد و کمتر از حد نرمال شد، ممکن است این مشکل به دلیل اختلال در عملکرد کلید حداقل فشار آب به وجود آمده باشد.
 • در شرایطی که حرارت تولید شده توسط پکیج بیشتر از تنظیمات اعمال شده است، باید وضعیت کلید حرارتی مورد بررسی قرار گیرد.
 • هرگاه احساس کردید که روند تهویه سیستم پکیج به درستی انجام نمی شود، باید وضعیت سنسور دود را بررسی کنید.

قبل از تعمیر پکیج چه اقداماتی باید انجام داد؟

تصور کنید که پکیج شما دچار مشکل شده است، در چنین شرایطی قبل از تعمیر پکیج و رسیدن افراد متخصص چه کاری از دست شما بر می‌‌ آید؟ بسته به مشکل به وجود آمده اقداماتی که قبل از آمدن تعمیرکار پکیج باید انجام دهید متفاوت است. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد بروز مشکلات مختلف در سیستم پکیج می‌‌ تواند خطر آفرین باشد و رعایت نکات ایمنی قبل از رسیدن متخصص تعمیر پکیج، بسیار ضروری است. در ادامه نکات و موارد مهمی که باید در این زمینه به یاد داشته باشید را برای شما شرح می‌‌ دهیم.

 • قبل از همه چیز برق سیستم پکیج را قطع کنید.
 • شیر ورودی آب سرد و گاز را ببندید.
 • در صورتی که بوی گاز به مشامتان خورد، در و پنجره فضای مورد نظر را باز کنید.
 • در پایان نیز با شرکت‌ ها یا افراد فعال در زمینه تعمیر پکیج تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

سخن نهایی
متخصصین کهربا تهویه با تجربه بالا در زمینه تعمیر پکیج آماده‌ اند که خدمات مورد نیاز در زمینه تعمیر و سرویس دهی این محصولات را در اختیار شما قرار دهند. کهربا تهویه با سالها تجربه در زمینه تعمیر پکیج غرب تهران و سایر بخش‌ های این شهر می‌‌ تواند در کمترین زمان ممکن خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد. یکی دیگر از مزایایی که استفاده از خدمات کهربا تهویه در اختیار شما قرار می‌‌ دهد، تعمیر پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها است. تعمیرکاران ما به صورت تخصصی در زمینه تعمیر انواع مختلف برندهای پکیج آموزش دیده‌ اند؛ از این رو می‌‌ توانند خدماتی با کیفیت در اختیار شما قرار دهند.