تعمیرکار کولر گازی

3 دلیل برای اینکه کولر گازی شما بد کار می کند

گذراندن فصل تابستان بدون کولر قطعا برای هیچ کدام از ما قابل تصور نیست. از سوی دیگر در شهر‌های بزرگ که میزان آلودگی هوا بیشتر است، علاوه بر خنک سازی محیط نیاز به سیستمی داریم که هوای فضای مورد نظر را برای ما تصفیه کند. اما گاه ممکن است در زمان استفاده از این محصولات به مشکلات گوناگونی برخورد کنید. درست کار نکردن کولر گازی دلایل فنی و تخصصی خاص خود را دارد و زمانی که با این موارد آشنا باشید، قطعا تعمیر کولر گازی، سرویس کولر گازی و… برای شما راحت تر خواهد بود. همین باعث می‌ شود تا با خیال راحت از کولر گازی استفاده کنید. در ادامه این مطلب از کهربا تهویه 3 دلیل برای اینکه کولر گازی شما بد کار می‌ کند را با هم مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

تعمیر کولر گازی در غرب تهران

شناخت مشکلات رایج کولر گازی

یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از دلایل درست کار نکردن کولر گازی باید به آن دقت داشته باشید، شناخت مشکلات رایج این محصولات است. با شناخت این مشکلات قطعا روند تعمیر کولر گازی بهتر طی خواهد شد. همچنین در زمان سرویس کولر گازی نیز باید این موارد را در نظر داشته باشید تا به این صورت از خراب شدن بخش‌ های مختلف و قطعات به کار رفته در این سیستم‌ ها جلوگیری کنید. نکته مهمی که در خصوص این مطلب باید در نظر داشته باشید این است که ما برای راحتی شما کلیه این مشکلات را به 3 دسته کلی تقسیم کرده‌ ایم تا به این صورت بتوانید آنها را به یاد بسپارید. متخصصین ما با سال ها تجربه در زمینه تعمیر کولر گازی کرج، اسلامشهر و سایر بخش‌ های تهران و اطراف تجربیات خود را در این زمینه با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

نشتی کولر گازی

یکی از مشکلات رایج کولر گازی نشت آب یا گاز مبرد در این محصولات است. برای تعمیر کولر گازی در چنین شرایطی باید قبل از همه چیز بدانید که این نشتی‌ ها را برای راحت‌ تر کردن بررسی می‌ توانیم به سه دسته اصلی تقسیم بندی کرده و با توجه به آنها روند عیب یابی و تعمیرات را انجام دهیم.

نشت آب از پنل داخلی

در صورتی که از پنل داخلی کولر گازی شاهد این شتاب بودید، احتمالاً نسبت به سرویس کولر گازی خود برای مدتی بی توجه بوده اید. این مشکل می‌ تواند به دلیل وجود قارچ‌ ها و جلبک‌ ها در سیستم تخلیه مایعات به وجود بیاید. در چنین شرایطی لوله‌ ها مسدود شده و حتی ممکن است پمپ نیز خراب شود. برای حل این مشکل باید سراغ فرد متخصص در زمینه تعمیر کولر گازی بروید. افراد با روش های خاص خود می‌ توانند روند پاکسازی مسیرها و بخش‌ های مختلف کولر گازی را انجام دهند. همچنین سرویس کولر گازی به موقع، از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری می‌ کند.

نشت آب از پنل بیرونی

نشت آب از پنل بیرونی در فصل تابستان شاید برای بسیاری موضوعی بسیار عادی باشد. چرا که اختلاف دما بین فضای بیرونی و زیر کمپرسور کولر گازی می‌ تواند به وجود آورنده مشکل باشد. البته این مشکل دلایل دیگری مانند مهر و موم بد AC، نصب نامناسب، شکستن قسمت‌ های مختلف، خراب شدن فیلتر هوای خشک و… نیز دارد. در صورتی که مشکل کولر را تشخیص دهید، اول از همه باید اتصال برق کولر گازی را قطع کنید و بعد از آن نیز با متخصصان تعمیر کولر گازی تماس بگیرید.

نشت گاز مبرد AC

گاز مبرد یا سرمازا به صورت مایع در کولر گازی استفاده می شود و برای خنک سازی از حالت مایع به گاز تغییر حالت می‌ دهد. در صورتی که این گاز و یا سیستم‌ های مربوط به انتقال آن دچار هرگونه نشتی شوند شاهد درست کار نکردن کولر گازی خواهید بود. تعمیر کولر گازی در چنین شرایطی از عهده خود شما خارج است و باید با افراد متخصص و تعمیرکاران آموزش دیده تماس بگیرید.

کثیف شدن قسمت‌ های مختلف کولر گازی

در زمان سرویس کولر گازی برای اینکه محصولات در مدت زمان فعالیت پیش روی خود عملکرد مناسب‌ تری داشته باشند، قسمت های مختلف آن را تمیز می‌ کنند. وجود هرگونه کثیفی در بخش‌ های مختلف باعث می‌ شود که عملکرد آن قسمت بخصوص دچار مشکل شود و در نتیجه روند کار کردن کولر گازی تحت تاثیر قرار بگیرد.
در بخش قبل گفتیم که اگر لوله‌ های مربوط به انتقال آب دچار رسوب یا کثیفی شوند، شاهد نشت آب خواهیم بود. به عنوان مثال در صورتی که فیلتر AC کولر گازی دچار مشکل شود، روند پاکسازی هوا توسط کولر گازی دچار اختلال می‌ شود و جریان نهایی هوای خروجی کولر کاهش پیدا می‌ کند. چنین مشکلی بازده نهایی کولر گازی را کاهش می‌ دهد و به همین دلیل باید هر سه یا چهار ماه یکبار وضعیت فیلتر هوا را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. همچنین در نظر داشته باشید که کولرهای گازی جدید دارای سیستم های اتوماتیک هستند که زمان تعویض این فیلترها را به شما اخطار خواهند داد. برای حل مشکلات نیز می‌ توانید با متخصصین تعمیر کولر گازی در اسلامشهر و… تماس بگیرید تا خدمات سرویس کولر گازی را در محل به راحتی دریافت کنید. نکته پایانی که در این قسمت باید قرار دهید این است که اگر در خانه خود حیوان نگهداری می‌ کنید، باید در بازه‌ های زمانی کوتاه‌ تری نسبت به تعویض فیلتر هوا اقدام نمایید.

مشکلات الکتریکی

در زمان تعمیر کولر گازی مشکلات الکتریکی اهمیت بسیار زیادی دارند و شناخت آنها قطعاً می‌ تواند به شما کمک زیادی بکند. بعضی از قسمت‌ های الکتریکی کولر گازی در طول زمان ممکن است دچار فرسایش شوند و یا به عبارت دیگر عمر مفید آنها به اتمام برسد. از همین رو باید حتماً در زمان سرویس کولر گازی همه قسمت‌ ها مانند ترمینال ها، سیم‌ ها و قسمت‌ های الکترونیکی مختلف را مورد بررسی دقیق قرار دهید. وجود قسمت های الکتریکی مختلف در کولر گازی باعث می‌ شود که مشکلات بخش الکتریکی تنوع بالایی داشته باشند. از همین رو در ادامه مهمترین آنها را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

09199149614
09354645533

خراب شدن کنترل برق کولر گازی

ممکن است به مرور زمان بخش کنترل کولر گازی دچار مشکل شود. از آنجایی که بخش کنترل قسمت های مانند موتور دمنده، موتور کندانسور، کمپرسور و… را کنترل می‌ کند؛ بروز هرگونه مشکلی در این قسمت باعث اختلال در کل عملکرد کولر گازی خواهد شد. همچنین در شرایطی ممکن است به دلیل وجود رطوبت در سیستم کولر گازی شاهد خوردگی ترمینال ها یا سیم‌ ها باشیم که باعث می‌ شود برق به قسمت‌ های مختلف نرسد. متخصصین ما برای تعمیر کولر گازی شهریار یا مناطق اطراف آن آماده اند و پیشنهاد می‌ کنند که در صورت بروز چنین مسائلی حتماً با آنها تماس بگیرید. همچنین فراموش نکنید که انجام هرگونه اقدام خودسرانه در این زمینه می‌ تواند باعث آسیب رسیدن به سایر بخش‌ های کولر گازی شود و هزینه نهایی تعمیرات این محصولات را افزایش دهد.

خراب شدن قطعات الکتریکی مختلف

بخش‌ های مختلفی مانند فن AC، کمپرسور و… که با نیروی الکتریسیته کار می‌ کنند، ممکن است در شرایط خاصی خراب شوند. در چنین شرایطی ممکن است کولر گازی عملکرد خوبی نداشته باشد و یا حتی شاهد از کار افتادن برخی بخش‌ های آن باشیم. برای برطرف سازی این مشکل باید حتماً با متخصصین مجرب تعمیر کولر گازی در منطقه خود تماس بگیرید. همچنین بهتر است تا زمان آمدن تعمیرکار، کولر گازی را از برق کشیده و از آن استفاده نکنید. در نظر داشته باشید که انجام هرگونه اقدام خودسرانه ممکن است باعث آسیب رسیدن به بخش‌ های دیگر کولر شود و بهتر است از این کار خودداری کنید.

متخصصین کهربا تهویه با ارائه خدمات تعمیر کولر گازی کرج، تعمیر کولر گازی و سرویس دهی کولر گازی آماده اند تا مشکلات مربوط به این محصولات را در محل برطرف کنند. یکی دیگر از مزایایی که خدمات کهربا تهویه در اختیار شما می گذارد، حضور سریع متخصصین در محل مورد نظر شماست که کمک می‌ کند روند تعمیرات بدون اتلاف وقتی انجام شود و شما نیز در محل استفاده از کولر به مشکل کمتری بر بخورید. ‌